ΑΣ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ

powered by Agones.gr - Stoixima

Κυριακή 28 Ιουλίου 2013

Πρεμιέρα με «τριάρα» για Γκενκ στο Βελγικό πρωταθλημα

Με «τριάρα» έκανε πρεμιέρα στο φετινό πρωτάθλημα του Βελγίου η Γκενκ, καθώς κέρδισε άνετα 3-0 την Οστάνδη. Το σκορ άνοιξε στο 13' ο Βόσεν για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας ο Καμούς στο 67'.

Πρεμιέρα με «τριάρα» για Γκενκ

Ο Μπούφελ ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 72'. Στα υπόλοιπα ματς ο Σαντινί έλυσε το γόρδιο δεσμό στο 84' για την Κορτράικ και της χάρισε τη νίκη απέναντι στη Λέουβεν, ενώ η Ζούλτε Βάρεγκεμ απέδρασε από την έδρα της Λιρς με το «διπλό».
Ο Αμπιμπού έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους στο 33' για να ισοφαρίσει ο Μενγκά στο 42' και να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του ο Αζάρ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Τέλος, Μονς και Σερκλ Μπριζ έμειναν στο 1-1, όπως και οι Μπέβερεν και Γάνδη. Έτσι, η 1η αγωνιστική της Jupiler Pro League ολοκληρώνεται αύριο με τις αναμετρήσεις της Άντερλεχτ με τη Λόκερεν και της Μαλίν με τη Σταντάρ Λιέγης.